Знайти роботу після онлайн-курсів. Реальний кейс.

Скроль нижче

Пошук нової роботи – це шлях, який починається з “я не знаю, що робити” і завершується першою роботою в новій сфері. А що між тим?


Як опанувати нову професію онлайн і одразу працевлаштуватися? Про це розповіла Марина Логінова, випускниця онлайн-університету Choice31.

💬 Усім привіт! Хочу поділитись своїм досвідом пошуку роботи після проходження курсу ASO в Choice31!

Як все було – після курсу я була налаштована по-бойовому. Резюме склала ще на останніх тижнях навчання. Раджу дуже ретельно підійти до цього і створювати його, як українською, так і англійською. І про супровідний лист теж краще не забувати – він розкриє тебе, як людину, хоч трошки. 

Після того, як диплом про завершення курсу був на руках, я почала реєструватись і розміщувати резюме на всіх відомих мені сервісах пошуку роботи (Work.ua, Djinni, Upwork, DOU, LinkedIn тощо).

Марина Логінова

LinkedIn

Порада №1 від Choice31. Надсилай резюме всюди, навіть якщо здається, що ти щось не знаєш – на будь-якій роботі все одно всьому потрібно вчитись з нуля. Головне – туди потрапити.

Кожна сфера має свою специфіку. Наприклад, в напрямі ASO, який обрала Марина можна працювати з просуванням абсолютно різних видів додатків – ігри, лічильники калорій, таксі, соцмережі. 


А ще ти можеш працювати з різними країнами. І кожен цей фактор впливатиме на знання, які тобі будуть потрібні. Тож, вчитись потрібно на кожній роботі, адже є специфіка компанії та сфери, з якою ти працюватимеш. Головне – мати хорошу базу та бути відкритим(-ою) до нових знань. 

Порада №2 від Choice31. Не варто забувати, що існує безліч безкоштовних ресурсів, де ти можеш отримати зворотний зв’язок по своєму резюме, дізнатись думку людини, яка вже працює у цій сфері, чи попросити поради.

На старті це особливо важливо. Під час проходження курсу у Choice31 ми ділимось зі студентами ресурсами, які їм допоможуть в отриманні додаткових знань та подальшому працевлаштуванні.

Марина Логінова додає: “Чати в телеграмі – наше все. В "АSО резюме", наприклад, лише 2 людини з мого потоку скинули свої CV і саме вони отримали пропозиції про роботу”.

Порада №3 від Choice31. Обов’язково створи табличку для пошуку роботи.

Що має бути у такій табличці? Імейли, кому надсилаєш резюме, на які вакансії та коли відгукуєшся, увесь зворотній зв’язок. Інакше – стовідсотково заплутаєшся після перших трьох вакансій (табличка на скріні нижче).

Лайфхак на мільйон гривень. Дійсно, саме у такий спосіб ти зможеш:

  • чітко бачити скільки вакансій опрацьовано за сьогодні / тиждень;
  • пам’ятати про що йшлося у вакансії та швидко знайти її та сайт компанії перед співбесідою;
  • пам’ятати на якому саме ресурсі відгукнувся(-лась) на вакансію;
  • не забувати нагадувати деяким HR-ам про себе;
  • бачити свої успіхи.

Тож, коли почнеш пошуки нової роботи, не забудь створити подібну табличку. Адаптуй її саме так, як буде зручно тобі.

Click anywhere to minimize image.

Натисни на картинку, щоб переглянути

Одна з перший вакансій, на яку я відгукнулась, була на Upwork.

І вже наступного дня мене запросили на співбесіду з цією ж компанією, але через Work.ua. Отакий збіг! Я пройшла співбесіду з HR та ASO-спеціалістом одночасно – на якісь технічні запитання я не відповіла, проте загалом все пройшло непогано. Через декілька днів мені надіслали відмову у зв’язку з відсутністю досвіду. Відмов було багато, якщо що – без цього ніяк. 

Я продовжувала пошуки й через 2 тижні мене запросили знову. Проте тепер, щоб підписати договір на тестовий період. Паралельно я проходила ще співбесіди, як заради досвіду, так і заради можливості знайти кращі умови (ми ж все-таки теж можемо обирати компанію, правда?).

Я підписала договір і на 2 тижні поринула в нову роботу. Перші 3 дні відчувала себе, як людина без голови – нічого не зрозуміло, страшно, дають якісь задачі. Проте після 4 днів і купи запитань все почало більш-менш розкладатись по поличках.

І тут мене знову запрошують на співбесіду. Ну, думаю, спробую – знову ж таки заради досвіду. Ще й ASA (реклама в AppStore) була вказана в вакансії й мені здавалось чимось нереальним, що мене візьмуть туди. Проте, пройшовши співбесіду з HR, з РМ і технічне з ASO-спеціалістом, я зрозуміла, що ця компанія готова вчити і розвивати – вкладати в співробітника. Головне – твоє бажання. 

Саме так, після невеликого тестового завдання (більше схожого на хід думок, ніж перевірку знань) я отримала довгоочікуваний оффер і без роздумів пішла до них! Зараз вже три тижні, як я в активній роботі та божевільному потоці інформації, але мені капець, як подобається. І віддалена робота – це щось фантастичне! Тому бажаю кожному крутого навчання, сил, терпіння і в жодному випадку не опускати руки!

Кожна дія – обов’язково приносить результат!)

Зареєструватись
Розпочати шлях у PPC

Як бачиш, на шляху до нової роботи важлива саме твоя наполегливість і вміння йти вперед, попри відмови та страхи.

Так, це важко. Особливо, коли немає впевненості, що це саме те чим ти хочеш займатись.

Як визначитись? Спробувати почати пошуки роботи з самоаналізу – яка діяльність тобі подобається, які сильні сторони чи унікальний досвід ти маєш. 

Якщо самотужки визначитись не вдається – ласкаво просимо на кар’єрну консультацію. 4 долари та 40 хвилин Zoom-зустрічі з експертом Choice31 — і ти дізнаєшся, яка діджитал-професія підходить саме тобі. Готовий(-а)?

І найголовніше – кар’єрна консультація позбавить від страху почати. Ми допоможемо не лише мотивацією та підбадьоренням, а дамо практичні та системні поради для старту карʼєри у реальному бізнесі.