Професія «Спеціаліст
з таргетованої
та контекстної реклами»
або PPC-спеціаліст.
Ким працювати
у нетехнічному IT.

Скроль нижче

Почнемо з гарної новини – не всі професії у сфері IT вимагають навичок програмування. Якщо ти давно мрієш про цю перспективну сферу, але писати код – не твоє, придивись до нетехнічних професій. Яку спеціальність обрати та де навчатися – розкажемо у цій статті.

PPC-фахівець – одна з найпопулярніших професій у нетехнічному IT. Контекстна реклама – суміш аналітики та креативу, тож цю роботу точно не назвеш монотонною. А ще вона точно привабить тебе потенційним рівнем заробітку: junior-фахівці отримують на старті близько 748€, а середня зарплата PPC-шників усіх рівнів на європейському ринку – 4045€.

У чому суть цієї професії?

Допомагати бізнесам підвищувати впізнаваність бренду та просувати продукти за допомогою контекстної реклами. Така людина керує рекламними кампаніями з оплатою за клік (pay-per-click) в інтернеті. А це – розробка стратегії, дизайну, реалізація та аналіз ефективності. Бути PPC-фахівцем – цікава роль, адже для роботи з інтернет-рекламою потрібен набір різних навичок.

Як зрозуміти, чи підходить напрям PPC саме тобі?

Для цієї професії бажано мати деякі вміння та якості ще до старту навчання. Якщо хоча б частина з них про тебе – можна починати:

 • аналітичне мислення: розуміти цифри та аналізувати статистику, щоб підвищити ефективність кампанії;
 • тайм-менеджмент: організувати у часі не лише себе, а й свою кампанію;
 • хоча б базова технічна експертиза: розуміти технології з боку користувача;
 • креативність: написати привабливий текст, придумати дизайн та вмістити це все в один маленький банер;
 • емпатичність: розуміти людей, визначати наміри клієнтів, отже – знаходити правильні місця та формати для розміщення реклами;
 • адаптивність: digital-світ мінливий – потрібно вміти швидко реагувати на зміни;
 • пристрасть до нового: важливо постійно пробувати нові підходи та прокачувати допитливість.

Не впізнаєш себе? Не засмучуйся, адже на тебе може чекати зовсім інша професія в ІТ. 

У кожного є схильності та уподобання. Тож, обирай діяльність, у якій саме твої персональні якості стануть конкурентною перевагою.

Якщо не виходить визначитись самостійно, то за 4 долари та 40 хвилин у Zoom наші експерти допоможуть тобі. Після кар’єрної консультації ти знатимеш:

 • свої сильні та слабкі сторони;
 • яка діджитал-професія підходить саме тобі;
 • статистику вакансій у твоїй майбутній професії;
 • які навички потрібні для старту;
 • як почати навчання безкоштовно і “затестити” нову професію.

І вже, коли визначишся з обраною професією, зможеш переходити до отримання необхідних знань. Без жодних сумнівів та вагань.

Зареєструватись

Де навчатися?

Перший варіант – самостійно. Для людей із високим рівнем самомотивації.

Познайомся з професією та дізнайся, що потрібно для старту у ній, з нашого відео.

Використовуй гайди з PPC (тут потрібні знання англійської):

Вивчай професійні канали та спільноти:

 • Telegram-канал Тетяни Михальченко про контекстну рекламу – корисні матеріали, гайди, кейси та події;
 • YouTube-канал Google Ads з корисними порадами та відеоуроками по налаштуванню реклами;
 • Форум спільноти Google Ads. 

Спробуй безкоштовні курси:

Другий варіант - онлайн-школи та курси. Ця опція підходить більшості людей, оскільки допомагає легко освоїти PPC з нуля. На що звернути увагу під час вибору?

 • Тривалість навчання. Щонайменше 1,5 місяця. Якщо тобі пропонують освоїти PPC за кілька тижнів, подумай про якість такого навчання.
 • Інтерактивність. Чи буде на курсі тестування, домашки та зворотній зв'язок? Інтерактивне навчання ефективніше. Адже кожну теорію потрібно закріпити, щоб знати, як застосовувати отримані знання.
 • Професіоналізм. Кожен лектор може написати про себе будь-що. Обирай курси, які створені реальним бізнесом. Вони допоможуть навчатись на кейсах, а не на словах.

Ми, в Choice31, зробили все, щоб поєднувати у наших продуктах ці 3 фактори і можемо точно сказати – у нас це вийшло. Ми обираємо спікерів-практиків, постійно оновлюємо курси актуальними знаннями та додаємо до них інтерактивні фішки – регулярні домашні завдання по кожній з опрацьованих тем, куратори, які відповідатимуть на твої запитання та допомагатимуть не закинути все на пів шляху, сесії запитання-відповідь з лектором та фінальний кейс-проєкт, який після завершення ти зможеш додати у портфоліо. Тривалість наших курсів в середньому складає близько 3 місяців. 

Курс «Спеціаліст з контекстної і таргетованої реклами» – не виключення по всіх пунктах. 

Сьогодні фахівці з контекстної й таргетованої реклами потрібні всім, хто продає свої товари чи послуги в інтернеті: від невеликих інтернет-магазинів до великих корпорацій. Чекатимемо тебе на курсі, якщо вирішиш, отримати знання та розпочати кар’єру в цій актуальній професії: 

Розпочати шлях у PPC

Професії PPC не навчають у традиційних університетах. Отже, перед тобою повна свобода дій – яке навчання обрати і як рухатися до нової спеціальності. Завзяття, віра у свої сили та декілька місяців навчання – і ти підкориш нетехнічне IT!

Розпочати шлях у PPC